GU300S15K
- Mfr.Part #
- GU300S15K
- Description
- AC/DC CONVERTER 15V 184W
- Stock
- 40
- Manufacturer :
- SL Power Electronics - Manufacturer of Condor / Ault Brands
- Product Category :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial), Medical
- Approval Agency :
- CE, cURus, D-Mark
- Current - Output 1 :
- 12.3 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 91%
- Features :
- Adjustable Output, PMBus™, Standby Output, Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 184W (284W Forced Air)
- Product Status :
- Active
- Standard Number :
- 60601-1; 62368-1
- Type :
- Open Frame
- Voltage - Input :
- 85 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- 4 kV
- Voltage - Output 1 :
- 15V
- Voltage - Output 2 :
- Voltage - Output 3 :
- Voltage - Output 4 :
- Voltage - Output 5 :
- Voltage - Output 6 :
- Datasheets
- GU300S15K
Manufacturer related products
SL Power Electronics - Manufacturer of Condor / Ault BrandsBATT CHARGER DESKTOP 12V 600MA
SL Power Electronics - Manufacturer of Condor / Ault BrandsBATT CHARGER DESKTOP 12V 2.5A
SL Power Electronics - Manufacturer of Condor / Ault BrandsBATT CHARGER WALL MOUNT 6V 400MA
SL Power Electronics - Manufacturer of Condor / Ault BrandsBATT CHRGR WALL MOUNT 12V 300MA
SL Power Electronics - Manufacturer of Condor / Ault BrandsBATT CHARGER WALL MOUNT 6V 600MA